Księga zapomnienia

Kup książkę
39,00 zł   19,90 zł
Kup e-book
28,90 zł   19,90 zł
Wymiary:
145 mm x 205 mm
 
Oprawa:
miękka
 
Liczba stron:
428
 
Rok wydania:
2014
 
ISBN:
9788393958672
 

Księga zapomnienia to książka przeciwko wojnie. Wojnie w każdym znaczeniu tego słowa, w każdym jego sensie. Tej, która teraz toczy się na Ukrainie, tej która toczyła się w Afganistanie, tej, którą wszyscy pamiętamy z lekcji historii…
To jest książka przeciwko wojnie, w której z ręki jednego człowieka ginie drugi człowiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek by nie miała miejsca.


Autor, Wasyl Słapczuk, uczestnik wojny w Afganistanie, podejmuje po 30 latach od jej zakończenia próbę rozrachunku. Jego powieść jest pozbawiona opisów walk i heroizmu, to opowieść o rzeczywistości, której sam doświadczał każdego dnia: okrutnej, brudnej, niemożliwej do zrozumienia i pozbawionej logiki. Książka ukazała się w serii SUMA ZNAKÓW.

Książka wydana przy wsparciu Fundacji Dobroczynnej  „Fundacja Ihoria Pałyci – Nowy Łuck” w ramach programu  „Kultura i duchowość – największe bogactwo mieszkańców Łucka”. Książka dostała się do półfinału konkursu Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2015.

Wasyl Słapczuk jest współczesnym ukraińskim pisarzem „straconego pokolenia”, jego znakomita powieść Księga zapomnienia o wojnie w Afganistanie ukazała się w 2014 roku w naszym wydawnictwie.


Prosto ze szkolnej praktyki w Fabryce Samochodów „Komunar” w Zaporożu jako dziewiętnastoletni poborowy w 1980 roku trafił z sowiecką armią do afgańskiego piekła. Ciężko ranny po ponad dwuletnim leczeniu wrócił na wózku inwalidzkim do rodzinnej wsi na Wołyniu. Przebył bardzo długą drogę. Od okaleczonego przez wojnę prostego żołnierza, absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej do doktora nauk filologicznych. Jest wybitnym poetą, prozaikiem, tłumaczem, autorem  kilkunastu tomów wierszy, kilku książek dla dzieci, zbiorów esejów, kilku powieści, laureatem Nagrody Państwowej im. Tarasa Szewczenki (2004).



 

 


zobacz również:
Inni klienci kupili również:
Julia Bogdanowa, Żanna Komar
Robert Makłowicz


 
Regulamin       O wydawnictwie       Księgarnia       Kontakt       Polityka cookies       Polityka prywatności